piątek, 11 lipca 2014

Fwd: Serwis informacyjny portalu farmer.pl



---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Newsletter farmer.pl <newsletter@farmer.pl>
Data: 9 lipca 2014 15:27
Temat: Serwis informacyjny portalu farmer.pl
Do: Adresat newslettera <pascal.alter@gmail.com>


Przejdź do farmer.pl
 
NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI Środa, 9 lipca 2014



- R E K L A M A -

 
Sorry, takie mamy dopłaty
Ministerstwo Rolnictwa przedstawiło do konsultacji projekt systemu płatności bezpośrednich w latach 2015-2020. I nie pozostaje nic innego, jak powtórzyć ocenę PROW z ubiegłego miesiąca: z pustego i Salomon nie naleje.
 
Wystarczy jeden oprysk
Ochrona jęczmienia browarnego przed chorobami grzybowymi, może być prowadzona z wykorzystaniem tylko jednego oprysku chemicznego.
 
UE pęka w szwach pod względem podaży wieprzowiny - ceny spadają
Kierownicy skupów w rozmowach telefonicznych z redakcją farmer.pl jednogłośnie podkreślają, że mimo tego, iż krajowe pogłowie świń jest na niskim poziomie, to ten fakt nie ma aktualnie żadnego przełożenia na ceny świń.
 
Niwelowanie stresu cieplnego u świń
Lato w pełni, aura dopisuje jednak nie zawsze możemy się z tego cieszyć. Widok dyszących z gorąca zwierząt nie jest ani przyjemny ani pożyteczny dla produkcji. Warto przypomnieć sobie jakie mogą być skutki stresu cieplnego i jak spróbować mu zapobiegać.
 
Zmiennik lucernowiec – szkodnik upraw gruntowych
W lipcu w uprawie gruntowej ogórków, fasoli oraz inny warzyw uprawnych duże szkody powodują dorosłe osobniki zmiennika lucernowca. Zwalczanie szkodnika jest istotne, ponieważ uszkadzają one liście i pąki.
 
Niskie ceny skupu owoców miękkich
Producenci porzeczek i wiśni mają problem ze zbytem - zakłady przetwórcze oferują niskie ceny, kupując porzeczki po ok. 60 groszy, a wiśnie po 1 zł za kg - poinformowała Bożena Nosecka z IERiGŻ. Resort rolnictwa zwrócił się w tej sprawie do UOKiK.
 
Błękitna lawenda w ogrodzie
Lawenda jest uprawiana ze względu na swoje aromatyczne i lecznicze właściwości. Należy do roślin mało wymagających i z powodzeniem może być uprawiana w polskich warunkach.
 
Rośnie zagrożenie ASF i szkodami wyrządzanymi przez dziki
Na razie nic nie wskazuje na to, aby populacja dzików na terenie zagrożonym ASF miała się zmniejszyć. To oznacza nie tylko większe ryzyko szerzenia się wirusa ale i zwiększenie szkód wyrządzanych na polach przez dziki.
 
Bezpieczeństwo żywnościowe w Polsce rośnie
Polska ma lepsze wyniki jeśli chodzi o jakość i bezpieczeństwo żywności, zgodnie z najnowszą aktualizacją Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego opracowanego na zlecenie firmy DuPont. Kraj zajmuje 26 miejsce na świecie z wynikiem o 1,8 pkt. lepszym w porównaniu z rokiem ubiegłym.
 
Wąglik u padłego konia w powiecie tomaszowskim
U padłego konia w gospodarstwie w powiecie tomaszowskim (województwo lubelskie) wykryto wąglika. Dodatni wynik badania potwierdził Instytut Weterynaryjny w Puławach - poinformował w środę główny lekarz weterynarii.
 
Wciornastki w zbożach jarych dobrze prowadzonych
W uprawach zbóż jarych, co ważne - dobrze pielęgnowanych, pojawiły się wciornastki. Żerują na dorodnych, zielonych roślinach, wysysając z nich sok komórkowy.
 
Kolejne ognisko ASF – tym razem sześć padłych dzików
Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu wystąpienia siódmego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.
 
Sejmowa komisja za poprawkami Senatu do noweli dot. gazu z łupków
Sejmowa komisja energetyki i surowców energetycznych pozytywnie zarekomendowała we wtorek wszystkie poprawki Senatu do nowelizacji Prawa geologicznego i górniczego, dotyczącej wydobycia gazu z łupków.
 
POLECAMY  
 
Targi Rolno-Przemysłowe ROLEXPO po raz drugi w Sochaczewie

 
ROLTECHNIKA - przygotowania trwają!

 
I Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego

 
Targi Agro Show, Bednary

 
 
Powyższa wiadomość nie jest informacją handlową, wysyłana jest do prenumeratorów newslettera. 
(.....)

Brak komentarzy: