PRAWO
Większe prawa dla klientów e-sklepów
W pierwszy dzień Świąt, 25 grudnia 2014 roku, weszła w życie ustawa o prawach konsumenta. Nowe przepisy m.in. wdrażają unijną dyrektywę o prawach konsumentów z 25 października 2011 r. Ustawa zwiększa ochronę konsumentów oraz wprowadza regulacje korzystne dla przedsiębiorców. Ustawa ma ograniczyć wiele problemów konsumentów i sprzedawców, w tym internetowych.
Nowe dowody osobiste dopiero od 1 marca 2015
Prezydent podpisał nowelizacje ustawy o dowodach osobistych, ustawy o ewidencji ludności oraz ustawy ? Prawo o aktach stanu cywilnego, przesuwające z 1 stycznia 2015 r. na dzień 1 marca 2015 r. termin wejścia w życie nowych dowodów osobistych oraz elektronicznego rejestru aktów stanu cywilnego.
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
Dokąd z dziećmi na narty?
Polska zima przybrała nowe oblicze i właściwie bliżej jej do jesieni. Śniegu brak i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie nasz kraj pokrył się białym puchem. Amatorzy szaleństw na stoku muszą się zatem udać za granicę. Zaplanowanie takiego wypoczynku nie jest niczym nadzwyczaj trudnym. Sprawa może się jednak nieco skomplikować, gdy w planach mamy zabranie całej rodziny, w tym również dzieci. Portal wakacje.pl podpowiada, co zrobić, aby zapewnić najbliższym jak najlepszy wypoczynek na stoku.
Festiwale muzyczne w mediach
Woodstock i Opener to najpopularniejsze w polskich mediach festiwale muzyczne - wynika z analizy, jakiej dokonał ?PRESS-SERVICE Monitoring Mediów?. O pierwszym z nich mówiono w niemal 16,5 tys. informacji, drugi wzbudzał nieco mniejsze, choć i tak duże zainteresowanie (12,9 tys. wzmianek).
Negatywne opinie o sklepach - broń masowego rażenia
Pozytywna opinia klienta jest dla e-sprzedawcy niezwykle ważna - nic chyba nie buduje lepiej jego pozytywnego wizerunku. Z drugiej strony tym, co potrafi w skuteczny sposób zrujnować jego wizerunek jest niezadowolenie klientów. Negatywnym opiniom niemal zawsze towarzyszą silne emocje, a - jak powiedziała niegdyś Maya Angelou - "ludzie zapomną, co im powiedziałeś, ludzie zapomną, co dla nich zrobiłeś, ale nigdy nie zapomną tego, jak się wtedy czuli".
Plany finansowe Polaków 2015
Już na początku bieżącego roku było jasne, że długo oczekiwane ożywienie gospodarcze wreszcie stało się faktem. Jednak to jeszcze nie wystarczyło, aby optymizm Polaków stał się wyraźnie odczuwalny. Z każdym miesiącem było jednak coraz lepiej, a ostatni kwartał przyniósł już znaczną poprawę nastrojów. Istnieją również przesłanki pozwalające sądzić, że w kolejnych miesiącach będzie coraz lepiej. Statystyczny Kowalski będzie więcej oszczędzać, inwestować i korzystać z kredytów. To niektóre z wniosków wypływających z najnowszego raportu ?Portret finansowy Polaków 2014. Plany na rok 2015?, stworzonego przez Deutsche Bank na podstawie badań opinii, w których analizie poddano preferencje Polaków w kwestiach związanych z finansami.
Polska: wydarzenia tygodnia 52/2014
To nie był dobry rok dla spółek budowlanych. Ich wyniki rozczarowały inwestorów, a ceny akcji większości są nieco niższe niż pod koniec zeszłego roku. Wiele wskazuje jednak na to, że 2015 rok będzie dla części z nich zdecydowanie lepszy. Problemem polskiej branży budowlanej była w 2014 r. luka w dopływie środków unijnych. Te z perspektywy 2007-2013 kończono wydawać, zaś tych z perspektywy 2014-2020 jeszcze nie zaczęto. W rezultacie sporo firm realizowało projekty komercyjne, a duża konkurencja wymuszała niższe marże.
Europa: wydarzenia tygodnia 52/2014
Środowisko związane z transportem lotniczym nieustannie emocjonuje się rywalizacją gigantów: amerykańskiego Boeinga z europejskim Airbusem. Wprowadzenie na rynek A350 znowu podniosło temperaturę tej konkurencji. To dziś najbardziej nowoczesny samolot. Europejski koncern lotniczy liczy na to, że model A350 XWB pozwoli mu odzyskać pozycję na tym segmencie rynku lotniczego, który dziś jest opanowany przez Boeinga.
Świat: wydarzenia tygodnia 52/2014
Rosja i cztery inne państwa poradzieckie sfinalizowały utworzenie Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG). Ma ona umocnić współpracę gospodarczą i spowodować wzrost konkurencyjności krajów członkowskich. UG, która powstała na bazie Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu, ma koordynować wolny handel, systemy finansowe i regulować politykę przemysłową i rolną wraz z rynkami pracy i transportem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz