czwartek, 2 kwietnia 2015

Fwd: Pascal, Twój Analizator z dn. 02.04.15


---------- Forwarded message ----------
From: eGospodarka.pl <newsletter@egospodarka.pl>
Date: 2015-04-02 16:04 GMT+02:00
Subject: Pascal, Twój Analizator z dn. 02.04.15
To: pascal.alter@gmail.com


Analizator

 
R
E
K
L
A
M
A
 


Dzisiaj jest: Czwartek, 2 kwietnia 2015

Aktualności


W prosty sposób możesz mieć najświeższe newsy na Twojej stronie. Sprawdź szczegóły na:

www.partner.eGospodarka.pl


Przetargi


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert przetargów.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Umowy, dokumenty, formularze




Praca



Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert pracy.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Twoje narzędzia


Wiosenne porządki? Oto ranking odkurzaczy
Nadszedł czas wiosennych porządków. Mycie okien, pranie dywanów i tapicerek, w końcu odkurzanie. Przy tym ostatnim rzeczą wręcz niezastąpioną jest oczywiście odkurzacz. Oferta rynkowa w zakresie tego sprzętu jest szeroka. Przyjrzała się jej sieć sklepów Neonet. W efekcie powstał ranking.


Handel światowy: stagnacja trwa
Jak wynika z raportu ?Global trade: What?s cooking??, przygotowanego przez firmę Euler Hermes, prognozy dla światowego handlu nie przedstawiają się optymistycznie. Wpływ na utrzymującą się stagnację ma zarówno słaby wzrost gospodarczy, jak i niska inflacja. W przypadku Polski pocieszający jest fakt, że ? pomimo wspomnianych czynników i rosyjskiego embarga ? eksport za cały 2014 r. wzrósł o 5%.


Barometr EFL: kondycja finansowa MSP I kw. 2015
EFL rozpoczyna publikację ?Barometr EFL? - nowego wskaźnika, którego celem jest uwidocznienia tendencji wzrostowych w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Jego pierwszy odczyt wskazuje, że ponad połowa przedstawicieli sektora MSP ma w planach intensyfikację rozwoju.


Niemcy na ścieżce wzrostu
Oficjalne doniesienia o ożywieniu gospodarczym pojawiły się ponad trzema laty, ale gospodarki rozwinięte dopiero wracają na ścieżkę wzrostu. Niestety nie wszystkie - sygnały płynące z niektórych państw mogą dowodzić o ryzyku długotrwałej stagnacji. Coface przyjrzał się, które z rozwiniętych krajów OECD mają widoki na największe przyspieszenie. Szczególnie dobre prognozy dotyczą m.in. Niemiec.


Ocena ryzyka krajów wg Coface III 2015
Poprawa oceny ryzyka krajowego jest w coraz większym stopniu dostrzegana w krajach rozwiniętych, w których w 2015 r. spodziewany jest wzrost (+2,1 proc.). Strefa euro, na której sytuację gospodarczą największy wpływ mają Niemcy i Hiszpania, notuje dwie pozytywne zmiany - minimalny wzrost w Holandii i Belgii. W krajach rozwijających się obserwowane zmiany są jednak bardzo różne (prognoza wzrostu gospodarczego obniżona do 4,2 proc.). Brazylia i Ekwador zostają umieszczone na negatywnej liście obserwacyjnej, a ocena klimatu biznesowego w Rosji ulega obniżeniu.


7 powodów, dla których pracodawcy sami szukają pracowników
Nadeszła moda na samodzielne poszukiwanie pracowników. Tak przynajmniej dowodzą statystyki serwisu rekrutacyjnego ? GoldenLine.pl, z których wynika, że w ostatnim czasie aż 63 proc. przedsiębiorstw publikowało oferty pracy na własną rękę. Dlaczego zrezygnowały z usług firm rekrutacyjnych? Oto 7 powodów.


Podróże lotnicze: dokąd, kiedy, za ile?
Biorąc pod uwagę rezerwacje dokonywane przez klientów internetowego biura podróży Tripsta.pl, ulubionymi destynacjami Polaków są Ateny, Zurych, Londyn i Paryż. W kraju najczęściej wybieramy przeloty na trasie Wrocław ? Warszawa. Loty najchętniej rezerwujemy w listopadzie, a odbywamy w grudniu. 57 procent wszystkich pasażerów to mężczyźni, których przewaga uwypukla się zwłaszcza w przypadku lotów krajowych.


Małe firmy - prognozy I kw. 2015
Przedstawiciele małych firm wykazują się umiarkowanym optymizmem - niemal połowa (47 procent) przebadanych przez Idea Bank nie spodziewa się, aby w nadchodzących miesiącach gospodarka przyspieszyła. Jednocześnie jednak większość mikroprzedsiębiorców prognozuje, że tegoroczne obroty będą wyższe od ubiegłorocznych. Optymizmem mogą napawać też statystyki odnośnie planowanych nakładów na inwestycje - badanie wykazało, że żadnych nakładów na ten cel nie planuje jedynie co czwarta mała firma.


Wyniki ubezpieczycieli I-XII 2014
Główny Urząd Statystyczny przedstawił cykliczne opracowanie na temat wyników wypracowanych przez zakłady ubezpieczeń. Z danych wynika m.in., że wyniki wypracowane przez ubezpieczycieli w minionym roku okazały się gorsze niż rok wcześniej.


Aktywność ekonomiczna ludności X-XII 2014
Główny Urząd Statystyczny przedstawił wyniki najnowszego opracowania dotyczącego aktywności ekonomicznej ludności w czwartym kwartale minionego roku. Wynika z nich m.in., że liczba osób aktywnych zawodowo wyniosła w badanym okresie 17,4 miliona, co jest wynikiem niemal identycznym jak uzyskany w analogicznym okresie roku poprzedniego (wzrost 0,1%). 16 milionów stanowiły osoby pracujące, a resztę bezrobotni.


Wyniki przedsiębiorstw niefinansowych I-XII 2014
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane na temat wyników wypracowanych przez działające w naszym kraju przedsiębiorstwa niefinansowe. Z opracowania wynika, że w minionym roku sytuacja przedstawiała się nieco gorzej niż rok wcześniej. Pogorszeniu uległy m.in. wskaźnik poziomu kosztów oraz wskaźniki rentowności obrotu brutto i netto.


W e-commerce ciągle króluje tradycyjny przelew
Zakupy w sklepach internetowych stają się powoli nową świecką tradycją. Wraz z nią poznajemy nowe metody płatności i dostawy. Czy tak gwałtowny rozwój e-zakupów wpłynął także na bardziej nowoczesne podejście do płatności?


Małe firmy bez własnego biura
Przeważająca większość właścicieli mikrofirm nie dysponuje miejscem nadającym się do przyjmowania klientów czy kontrahentów. Zaledwie co trzeci posiada biuro przystosowane do odbywania spotkań biznesowych.


Przetargi - raport II 2015
W lutym 2015 roku ogłoszono w Biuletynie Zamówień Publicznych 8 tys. 419 postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, o ponad 24 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, i o niemal 35 procent mniej niż rok wcześniej, w lutym 2014 roku ? wynika z opracowania wykonanego przez serwis eGospodarka.pl. Wzrost w relacji miesięcznej, to ? pomimo formalnie mniejszej ilości dni roboczych w lutym ? zasługa kalendarza. Styczeń bowiem nie sprzyjał ogłaszaniu przetargów z jednej strony ze względu na początek roku, z drugiej zaś ? na długi weekend na samym początku miesiąca. Spadek w relacji rocznej to nadal wynik pierwszej z ubiegłorocznych nowelizacja Prawa Zamówień Publicznych.


Najlepsze Miejsca Pracy w Polsce 2015 wybrane
Instytut Great Place to Work ogłosił zwycięzców konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2015. W tegorocznej, siódmej edycji najlepiej ocenianą wśród firm zatrudniających poniżej 500 pracowników została polska spółka Ochnik. Okazuje się, że dla badanych kluczowymi elementami, decydującymi o pozytywnym postrzeganiu firmy, są między innymi uczciwe zarządzanie, szacunek oraz partnerskie traktowanie.


UE wycofała 2,5 tys. niebezpiecznych produktów
Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez Komisję Europejską, w minionym roku z unijnego rynku wycofanych zostało niemal 2,5 tys. produktów (od zabawek, przez odzież, po pojazdy silnikowe), które zostały uznane za niebezpieczne dla użytkowników. Pomógł w tym system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznych produktach nieżywnościowych.





Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright (c) Kasat Sp. z o.o.

Szanujemy Twoją prywatność. Ten list dostałeś ponieważ samodzielnie zapisałeś się na listę subskrypcyjną. 

(....)


Brak komentarzy: