PRAWO
Reklamacja bez paragonu? To łatwiejsze niż myślisz
Kupujesz obuwie, sprzęt RTV, czy upragnioną sofę. Dostajesz paragon. Od tej chwili dmuchasz i chuchasz i na to co kupiłeś, i na? paragon. Bo ? jak informują sprzedawcy ? bez paragonu o potencjalnej reklamacji możesz zapomnieć. Dlatego szukasz sposobu, aby najbliższe 24 miesiące przetrwał bez najmniejszego uszczerbku. Tyle, że... zupełnie niepotrzebnie. ? Każdy inny dowód zakupu jest tak samo ważny jak paragon ? tłumaczy Daniel Reck, Partner z Kancelarii DurajReck & Partnerzy w Katowicach.
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
Przelewy ekspresowe tylko w 16 krajach świata
Polacy wykonują już ponad 220 tys. ekspresowych przelewów miesięcznie. W kilka sekund pieniądze z banku do banku przekazują osoby prywatne i firmy. Nie wyobrażają już sobie, że mogłoby być inaczej, tymczasem jest to luksus dostępny jedynie w 16 krajach świata.
Na parytet jeszcze przyjdzie czas
W ciągu najbliższych sześciu lat udział kobiet w radach nadzorczych dużych firm będzie musiał się powiększyć do 40 procent. Wymaga tego przyjęta przez Parlament Europejski ustawa o parytetach. Czasu pozostało zatem pozostało niewiele, a do zrobienia dość dużo - obecnie panie stanowią zaledwie 18 procent członków rad nadzorczych największych, europejskich firm. Równie ważna jak obecność kobiet w zarządach jest jednak różnorodność - czytamy w raporcie EY "Czas na różnorodność - zwiększanie wydajności rad nadzorczych".
Polska: wydarzenia tygodnia 36/2014
CTL Logistics to kolejna po czeskim przewoźniku AWT spółka, którą chce kupić PKP Cargo. We wtorek polski przewoźnik podpisał z European Rail Freight II S.a r.l, większościowym właścicielem CTL, list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia 100 proc. udziałów w tej spółce. Teraz czeka na zgodę prezesa UOKiK.
Europa: wydarzenia tygodnia 36/2014
Sytuacja na wschodzie Ukrainy od wczoraj pozostaje głównym tematem na rynkach finansowych, budząc duży strach inwestorów. Mocno cierpi na tym złoty. W piątek rano był on najsłabszy do głównych walut od wielu miesięcy. Może być jeszcze słabszy.
Świat: wydarzenia tygodnia 36/2014
Od dłuższego czasu pogarsza się sytuacja geopolityczna na Starym Kontynencie. Główną przyczyną jest obecnie konflikt na Ukrainie i rola Rosji w tym konflikcie. Na zachodnie sankcje uderzające w rosyjski przemysł i finanse, Rosja odpowiedziała embargiem na szereg unijnych towarów. Unia zapowiedziała też działania zmierzające do zmniejszenia swojego uzależnienia od dostaw rosyjskiego gazu, na co Moskwa odpowiedziała zintensyfikowaniem działań mających na celu zwiększenie eksportu rosyjskiego gazu na Daleki Wschód. Zainteresujmy się ostatnimi wydarzeniami związanymi z tymi przedsięwzięciami.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz